ביוגרפיה

 

מינואר 2011 ועד היום מריץ שימי את המופע "סטנד אפ על חושי" מופע ייחודי שמשלב בתוכו גם את אמנות החושים וגם סטנד אפ. המופע רץ במכירת כרטיסים באולמות ברחבי הארץ. שימי הפך לפורץ דרך בכך שזהו למעשה מופע הטלפתיה הראשון בישראל שרץ באופן קבוע באולמות ובמכירת כרטיסים.

 

בשנת 2015 הפיק שימי את הספיישל ״הזוי״ לערוץ 10.

 

בשנת 2016 שימי יזם והפיק עבור ״רמי לוי״ את ההצגה ״ממלכת כישופיה״ הצגה המשלבת סיפור עלילתי שלכל אורך העלילה שזורים קסמים ואילוזיות, ההצגה רצה 50 פעמים מול אולמות מלאים.

 

2018 עלתה ההסדרה ״הזוי״ (בערוץ הילדים, זום) סדרה מקורית שייצר שימי ומציגה את חייו של שימי כאמן חושים ומספקת הצצה גם לחיים האישיים כאשר שני ילדיו משתתפים יחד איתו בתוכנית. בימים אלו kl (קשת אינטרנשיונאל) משווקים את התוכנית לחו״ל. 

 

2018 ״המופע הזוי״ בהמשך לסדרת הטלוויזיה המצליחה שימי יצא במופע טלפתיה חדש ומפתיע לכל המשפחה. בימים אלו המופע רץ בהצלחה רבה ברחבי הארץ.

 

2019 שימי יצר מופע מיוחד כולל תוכן בלעדי עבור ספארי רמת גן. ״קיץ על טבעי בספארי״ המופע רץ 100 פעמים במהלך חודש אוגוסט מול קהל של 40,000 צופים.

 

2020 השתתף שימי בגמר התוכנית ״גולסטאר אולסטאר״ אשר צולמה בברזיל ומשודרת בהוט.

שימי אטיאס נולד בשנה בה צסק"א אכלה אותה ולראשונה היה מהפך בבחירות, אך הוא עדיין מכחיש כל קשר לנושא. כבר בגיל 13 הבין את ייעודו והחל להופיע באופן מקצועי, בכך הפך לאחד הקוסמים המקצועיים הצעירים בעולם.

 

שימי, יליד קרית אתא, נשוי לליאת ואב לאור ועומר ועדי. בחתונתו דאג שימי לרגע בלתי נשכח, כאשר במהלך טקס החופה הפתיע את הרב וביקש לשבור את הכוס בכוח המחשבה ולא בדרך המקובלת. מה שעורר הד תקשורתי רחב וכאב ראש לרב שלא ישכח לעולם את טקס החופה ההזוי.

 

בשנת 2001, במקביל להופעותיו הרגילות, החל שימי ולהופיע על במות הסטנד אפ עם חומרים שכתב. בהתחלה בערבי חובבים ובהמשך בערבי סוף השבוע היוקרתיים יותר בקאמל קומד קלאב, דומינו גרוס, צוותא 2, הקומדי בר ועוד. בסופו של דבר המטרה הושגה ומכל ההתנסות הזאת החל שימי לשלב יותר ויותר קיטעי הומור וסטנד אפ בהופעותיו. השילוב הנדיר של העולם העל חושי, יחד עם הומור ויכולת האלתור המבריקה הפכו את שימי אטיאס לאומן מבוקש וייחודי.

 

במרוצת השנים הופיע שימי מאות פעמים בתכניות טלוויזיה בערוצים השונים. בנוסף, התארח בפינות קבועות רבות בתוכנית הבוקר, הלייפ סטייל והפריים טיים של קשת, רשת, וערוץ 10.

 

החשיפה הטלוויזיונית הגדולה של שימי הייתה בשנים 2006 – 2007 בתוכנית הריאליטי "אורי גלר מחפש את היורש" בקשת, ערוץ 2. שימי נחשב לאחד המתמודדים הבולטים ביותר בתכנית המצליחה וקטע שביצע, במהלכו עצר את הדופק גרר אחריו דיון בכנסת והצליח לעורר סערה ציבורית וגם צרחות מאימא שלו. בנוסף, הוא חזה את תוצאת משחק הכדורגל בין מכבי חיפה ל-מ.ס אשדוד במחזור משחקים שזכה גם לכינוי ה"מחזור המכושף" בו כל תוצאות המחזור הסתיימו באופן מוזר בתיקו. גם לעניין הזה הוא המשיך להכחיש כל קשר.

 

שנה לאחר מכן, בשנת 2008, שיתף פעולה עם אמן החושים נמרוד הראל "במופע הבלתי נתפס" בערוץ 10 ואף היה שותף לכתיבת התוכנית, 13 פרקים של שעה וחצי. 

 

עוד באותה שנה הוציא שימי עם חברת תפוז סדרת קטעים של קריאת מחשבות בעזרת הטלפון לקהל הרחב בשם "הטלפון הטלפתי" אפליקציות אלו שבאותה תקופה נחשבו פורצות דרך בתחום נמכרו בארץ ובעולם. בהמשך הוציא שימי אפליקציה בשם Imindbender לאייפון המיועדת גם היא לקהל הרחב.

 

בשנת 2012 השתתף בתוכנית "מי יפיל את המאסטר", רשת ערוץ ,2 על פי הפורמט הבריטי Fool Us של צמד הקוסמים המפורסמים פן & טלר. שימי שימש כמנטור של המתמודדים המתחרים ושל הסלבס שהופיעו ומבער לכך שימי היה מעורב בכל פרט, כתיבה, ליהוק, בימוי, ועריכה.

 

בשנת 2014 השתתף שימי בתוכנית הדוקו-ריאלטי המצליחה "גולסטאר 2" בהוט והוכיח חושים חדים כשוער הנבחרת שכללה את צביקה פיק, אלירז שדה, שלומי קוריאט, ג'קי מנחם, צחי נוי, שימי ריגר, ארי שמאי, בן אל תבורי ומקס אולארציק. למרות ההצלחות של שימי בשער, הזימון לנבחרת של גוטמן לא הגיע ושימי נאלץ להמשיך בעבודתו.